05 Samsung S9+ special - Öine jalutuskäik vanalinnas / Photo walks in medieval Tallinn

Kui ma oma esimese kaameraga telefoni sain kusagil 2004, siis see oli nii kehv, et inimeste näod polnud eristatavad. Vahepeal on toimunud meeletu areng - tikuväävli suurusest sensorist võlutakse imesid välja ning vahe suurte kaameratega on tohutult vähenenud.

Aga üks asi on neil alati puudulik olnud - heas valguses on uued nutitelefonide kaamerad sisuliselt asendanud kompaktkaamerad, aga pimedates valgusoludes on telokaamerad ikka selgelt vaeslapse rollis olnud ega suutnud talutavat pilti teha. Nüüd on ka see muutumas - käisin uusima Samsung S9+ telefoniga vanalinnas väga pimedates oludes pildistamas ja tulemus on minu silmale täiesti kena. Nö "peegelkaamera" klass on veel mitu sammu siin ees ja ette jääbki - füüsika vastu ei saa - aga nagu näha - mõnusaks ajaviiteklõpsimiseks on see telefon ka pimedas juba märkimisväärselt hea. Valgusdünaamika on parem, samuti detail jääb alles, mille tavaliselt telefonikaamerad pimedas pudruks keeravad. Pildistasin RAW formaadis, automaatsete seadetega.

Mul on varem ka suhteliselt suure Micro 4/3 sensoriga seeriad tehtud. Vahe pole mäekõrgune, aga üks asi siiski - telefonikaamera lääts oli päris lai ja moonutab natuke rohkem, st seinu pidi mitmel pildil sirgemaks keerama ja kadreerimine ka seetõttu keerulisem. Siiski - kokkuvõttes mõlemad pöidlad püsti!

Osta pilte / Telli drooniga pildistama

Dji droonide maaletooja