Droonifoto võib olla ka madalalt tehtud

Kipub olema sedasi, et kui ostetakse endale droon, ronitakse kohe võimalikult kõrgele pilti tegema (remark: Eestis on kõrgusepiirang droonidele ilma erilise loata 150m). Ma tegin seda ka, mäletan. Aga tegelikult väga kõrgelt pilti tehes teed…

Droonifoto võib olla ka madalalt tehtud

Kipub olema sedasi, et kui ostetakse endale droon, ronitakse kohe võimalikult kõrgele pilti tegema (remark: Eestis on kõrgusepiirang droonidele ilma erilise loata 150m). Ma tegin seda ka, mäletan. Aga tegelikult väga kõrgelt pilti tehes teed tihtipeale "google mapsi" hoopis ning põnevamad kaadrid võivad olla suisa paari meetri kõrguselt.

Üks ei välista aga teist. Mulle meeldib droonivärk hullupööra. Ise ka imestan. Meeldib eelkõige seetõttu, et fotograafina annab see mulle vaba 3D ruumi ümber objekti. Välja arvatud juhud, kui on kitsas, midagi ees vms. Droon on minu jaoks eelkõige kaamera ning see ei tähenda automaatselt suuri kõrgusi.

See kõik sõltub, mida soovid saavutada. Madalamalt annab võimaluse näidata rohkem detaili, keskenduda objektile, kõrgemalt konteksti, ümbritsevat ruumi koos objektiga. Mina pildistangi seeriad tavaliselt erinevatelt kõrgustelt ja suundadelt.

Siin on üks ekstreemne näide, kus pilt on tehtud suisa maapinnalt:

See kaader aga kümnekonna meetri kõrguselt:

Siin juba 50-60m:

Seega tasub proovida ning just madalam aerofoto on mulle endale põnev ning tihti ka esteetiliselt mõnusam. Lihtsalt madalamal peab olema ekstra ettevaatlik, et kuhugi otsa ei põruta.

Share: Twitter Facebook Pinterest Tumblr Google+
Osta pilte / Telli drooniga pildistama

Dji droonide maaletooja