KAUPOKALDA.COM PILDIPANK 5000 droonipilti arhitektuurist, linnadest ja maastikest.

Kui ohtlikud on droonide akud, eriti kui viga saavad? Tulekahju? Jep. (videod)

Droonidel kasutatavad LiPo akud on suht ohtlikud. Nad võivad süttida "heast peast", aga eriti suur on risk, kui aku kukub, saab kõksu, mingi füüsiline vigastus. Minu aku sai ja näitan ning räägin, mis edasi sai.

Eesti fotograafi kodu põles maha

Eesti ühe tuntuma loodusfotograafi Sven Zaceki kodu põles läinud aastal maha. Praktiliselt kõik, mis oli kodus, hävis. Süttisid LiPo akud, kotis, lihtsalt peale laadimist seal puhates. Kusjuures polnud nad teadaolevalt kõksugi saanud. Vaata ERR videost kuidas see juhtus. Väga kurb lugu, aga õnneks kõige olulisem jäi - perekond pääses tervelt.

Peale seda hakkasid droonikommuunis inimesed sellele mõtlema - kes laeb ja hoiab akusid rõdul, kes metallkastis, potis, kaminas. Ka mina hankisin metallist laskemoona kastid, paigaldasin nende kõrvale suitsuanduri, toas on kivipõrand ja otseses läheduses vaid kivisein. Selleks, et natukenegi oleks turvalisem olla.

Et aimu saada, kui tige on ja ohtlik on LiPo aku põledes, tegi Martin Raju @ Rajucam põhjaliku testi, mida soovitan sellest videost kindlasti vaadata.


Tasub märgata, kui õõvastavalt agressiivne on see tuli. Tasub märgata, et nö tundmatu hall LiPo "kaitsekott" (mida müüakse igal pool) ei kaitse midagi. Inimesed panevad sinisilmselt neisse kottidesse oma akusid, kui lähevad lennukiga lendama. On olemas ka tõesti tulekindlaid LiPo kotte.

Parim tulemus tuli suletud ja ilma tihendita laskemoonakastiga. Guugelda, paarkümmend € tükk. Ma ei kujuta ette, mis sel hetkel ruumis temperatuur on ja kas üldse mingit shanssi oleks akule läheneda, et see näiteks õue visata. Kahtlen tugevalt. Ja kindlasti mitte paljakäsi.

Selles klipis aga läheb tavaline Phantomi aku keset päeva lihtsalt põlema ühes droonipoes. Palju midagi teha ei anna, nagu näha.


See on Dji poolt tehtud väike video, kuidas oma akusid mõistlikult kasutada ja hoida.


Mis minu akust sai

Mõned nädalad tagasi tulin pildistamast, haarasin autost fotokoti. See oli pealt veidi lahti ja üks tutikas üle 200€ drooniaku lendas ca meetri kõrguselt asfaldile. Mina seda akut enam tuppa viia ei julgenud. Üks elektroonika-drooni-huviline sai selle aku mult endale uurimiseks ja mõne aja pärast olid aku elemendid juba kummis. Kui nad nüüd lõhkema peaksid, tuleb ilmselt korralik tule- ja tossumöll. Nii et kui sul on drooniaku või mõni muu liitium-aku kummis, vii see kiirelt jäätmejaama.

IMG-3797.JPG
IMG-3797.JPG

Marek Rohi tegi pildi tursunud aku elementidest.

Lihtsalt väike kõks. 1m kõrguselt. Ja vahest pole sedagi vaja, lihtsalt - läheb kärssama "lambist". Loomulikult võib see vigastatud aku sul ka õhus otsad anda ja siis tuleb droon alla kui kivi. Olge ettevaatlikud.

Latest