KAUPOKALDA.COM PILDIPANK 5000 droonipilti arhitektuurist, linnadest ja maastikest.

Tegelikult on fotode järeltöötlus muidugi iga kaameraga tehes väga oluline. Igaüks kasutab siin erinevaid võtteid, erinevad on ka oskused ja töövahendid. Eks igaüks ise teab ja tajub, kus läheb tema piir ja maitse. Nüansse hea pildini on üleüldse palju, sest ei piisa kaamerast, et olla hea fotograaf või mikrofonist, et olla hea laulja. Rääkimata nuga vs ajukirurgia.

Droonide, eriti väiksemate puhul kus on väiksemad kaamerad ja sensorid, on töötlus eriti oluline. Ei ole päris nii, et ostad drooni, teed taevapildi ja lõpptulemus on kaunis kui postkaart. Sinu silma valgusdünaamika ulatus on väga väga lai (isegi võrreldes suurte profikaameratega), drooni sensori jaoks on heledam taevas praktiliselt valge ja varjualad all peaaegu mustad. Seetõttu on drooni puhul suhteliselt oluline päikesevalgus, ilma selleta kipub asi morniks ja lamedaks jääma.

Minu Dji Phantom 2 Vision+ drooni kaamera lubab teha toorfaile (RAW, kasutades DNG formaati, failid on ligi 30Mb). See tähendab, et tal on kordades rohkem salvestatud andmeid, kui tavalist JPG'd tehes. See on just eriti oluline, kui on vaja hiljem äärealadega tööd teha - saab paremini kätte valgest taevast pilved ja varjualadest detailid.

Ma ei ütle, et töötlusega saab imet teha, eriti väiksemate kaamerate piltidega, aga tavaliselt saab lõpptulemust oluliselt paremaks teha. Korralikult järeltöödeldud pilt on ka suurelt prinditana väga nauditav.

Allpool ongi paar lihtsat võrdlust - vasakul otse kaamerast tulnud JPG ja paremal järeltöödeldud toorfail, lõpptulemus.

Balti jaam on eriti kontrastne näide, kuna osaliselt on pilt suunatud vastu päikest, mis tuleb vasakult ülevalt. Lõppetulemus suurelt siin.

DJI01435-baltijaam-enneparast.jpg
DJI01435-baltijaam-enneparast.jpg

Stencbocki maja on allapäikest ning kontrast väiksem. Otse kaamerast tuleb tegelikkusest tunduvalt tuimem pilt. See pilt sai ka sirgeks tõmmatud, st eemaldatud lainurkobjektiivist tulnud ümarus. Lõpptulemus suurelt siin.

DJI01420-stenbock-lahemalt-enneparast.jpg
DJI01420-stenbock-lahemalt-enneparast.jpg

Sellel pildil Pikk Hermanni panoraami fragment kõrvuti toorfaili sama fragmendiga, samuti alla õhtupäikest. Aga tumealad on väga pimedaks jäänud ja pilti katab rohekas varjund. Lisaks näha vastutuulega võitleva drooni propellerikaitsed. Lõpptulemus suurelt siin (küll üks teine panoraam, sarnasest kohast).

DJI01586-hermann-enneparast-copy.jpg
DJI01586-hermann-enneparast-copy.jpg

Lisan siia väikese videojupi, kus näidatakse natuke selle drooni RAW-failide töötlemist.