KAUPOKALDA.COM PILDIPANK 5000 droonipilti arhitektuurist, linnadest ja maastikest.
panoraami-demo-2.jpg
panoraami-demo-2.jpg

Kuna teema vastu on huvi tuntud, siis lühidalt sellest, kuidas tehakse mitmest pildist panoraamfoto. Allpool joonisel on see töökäik ka näha. Detaile on väga palju, neisse ma ei lasku, aga vaatame asja üldjoontes. Panoraami tegemise mõte on saada kaadrisse laiem ala, kui seda on muidu kaameraga võimalik teha ja seda hea detailse kvaliteediga. Panoraam on ka moonutus, sest pikemad panoraamid võivad olla 180-kraadised pildid, mis aga venitatud sirgeks ühte pilti.

1. Kaamerast tulevad sellised pildid, toorfailid (RAW). Fotod peab tegema tugeva ülekattega, vähemalt 40-50%, et iga objekt oleks näha kolmel järjestikusel kaadril. Seda eriti droonikaameraga, mis on lainurk ja pildistab pildid "kummi", misjärel tuleb need "sirgeks tõmmata". Kuna taeva ja maapinna valguserinevused on suured, siis väike droonikaamera teeb alguses üsna kahvatud pildid, mida peab veidi järele aitama.

2. Siin on näha töödeldud toorfailid, mille olen lõiganud ruutu, sest kummis droonipiltide küljed kipuvad peale sirgeksvenitamist pehmeks tõmbuma. Kuna ülekatet on piisavalt, pole see probleem.

3. Söödan need ruudud ette peenele tarkvarale, kes otsib kõige loogilisemad tee, ühtlustab omakorda piltide üleminekuid ning üritab vähendada veel allesolevaid deformatsioone. Liigutasin veidi pilte, et see ühendustee oleks triibuna näha.

4. Lõplik pilt saab veel tervikliku järeltöötluse ja voila, seinale suuren printimist lubava kvaliteediga pilt ongi valmis. Pildil on näha ka Vabaduse väljak, kus parajasti toimumas Balti keti 25. juubelikontsert 23. augustil 2014 õhtupoolikul.

panoraami-demo.jpg
panoraami-demo.jpg

Siin on näide aga vertikaalsest panoraamist, mis tehtud 3 fotost. Kuna droon seisab õhus paigal ja kaamerat saab ka üles-alla keerata, saigi proovitud. Omamoodi väljavenitatud perspektiiv tekib.

Siin on aga näide nässus pildist. Siin mitu viga - pilt on lainurgaga võetud liiga lähedalt, mistõttu müür on inetult kõver, keskelt pole tarkvara suutnud kumerusi korralikult kokku liita ning punasesse katuseserva on tekkinud päris kole jõnks.

DJI01653-nassus-linnamuurlahedalt.jpg
DJI01653-nassus-linnamuurlahedalt.jpg

Lisan siia lõppu ka ühe Youtube õppevideo, mis seda kõike näitab:Kui huvi veel tõsisem, leiad infot nii Googlest kui Youtubest. Häid panoraamitamisi, sõbrad!

Latest