KAUPOKALDA.COM PILDIPANK 5000 droonipilti arhitektuurist, linnadest ja maastikest.

Eellugu - 2014 ja Koken

Kui 2014 droonifotoga alustasin, sattusin sellise vahva platformi otsa nagu Koken. See oli spetsiaalselt fotolehtede jaoks mõeldud. Paraku aga toode müüdi, uus omanik läks vist pankrotti ja mingi hetk ilmus kokeni domeenile "surmakuulutus". Minu jaoks on veebileht aga väga oluline, mistõttu hakkas stressi kerima - kui see nüüd maha kukub, mis siis saab, eetrivaikus?

Uus platform - IO200

Uue platformi leidmine osutus peavaluks. Ei taha Wordpressi, ei taha. Kuna ka olemasoleval lehel on üle 6000 pildi ja blogi, siis selle ümberkopimine on sisuliselt terve talve käsitöö. Guugeldasin ka, kas keegi teeb Kokenile teistele platformidele migreerimist.

Ja voila, teebki! Üks saksa noormees oli samuti Kokeniga hädas ja otsustas ise tarkvara kirjutada. Selle sisse on ehitatud ka automaatne Kokeni andmete migratsioon, mis töötas suurepäraselt. 

Niisiis olen nüüd uue kodukaga www.io200.com platformi peal, mis istub Zone serveris. Tõeliselt väle ja hästitehtud asi, aitan arendajal UX poolelt seda ka paremaks teha. Väga lahe. Sain selle välimuse eelmisega sarnasemaks ja support aitab mul seal veel täiendusi teha. Väga rahul, wow! Julgen kõigile soovitada.

Mis on mu kodukal uut?

Sisuliselt lahendab IO200 ära kõik olulisemad mured, mis Kokenis olid. Ma olen piltide lisamisega alles poolel teel, täna on ca 6000 faili pildipangas, aga lisan veel juurde ning püüan neid täägida.

1. Tõeliselt kiire

Seda näed siin ringi klikkides. Samuti ei kao enam järg ära, kui back vajutada. Tean kui halb see oli.

2. Asukohad ja Teemad

Väga mugav on pilte kaustadesse panna. See on küll käsitöö, aga siiski mugav. Asukohad all on valik asulaid ja neisse ükshaaval valitud pildid. Tegelikult on näiteks "Tallinn" linnas rohkem pilte kui seal, aga see tuleb siis juba otsinguga välja.

Teiseks Teemad, kus on peamised teemad, mis võiksid huvi pakkuda. Näiteks Mõisad, Sadamad, Kaubanduskeskused, Hotellid jne.

3. Otsing

Kui avalehele jõuavad vaid valitud pildid, siis pildipangas on neid tegelikult oluliselt enam - üle 6000 ja muudkui lisan juurde. Ma lõpuni kõiki pilte täägida ei suuda, aga olulisemad ikka panen. Näiteks Tallinn, Tartu, sadam, laev, loodus, mets, kirik jne annavad juba hästi vasteid. Piltidel on ka palju silte, millele saab klikata ja otsida, samuti on siltidel oma "edetabel".

4. Mobiiliveeb

Kui eelmine näitas pilte kehvasti, siis selle lahenduse mobiiliveeb on ideaalne. Väga oluline, kuna enamus mu külastusi on mobiilist, seega "mobile first" põhimõte on siin oluline.

5. Parem pildivaade

Pildivaade on peamine, mille kaudu jõutakse lehele, olgu siis Googlest või sotsiaalmeediast. Avalehele tullakse märksa vähem.

Pildivaade on nüüd märksa parem. Pilt ise üleval loomulikult fookuses, aga pildi all on oluliselt rohkem infot, olgu siis kuupäev, ID, mis albumites, sama seeria teised pildid jne. See kuva meil veel areneb tasapisi, on mitmeid ideid.

6. Mugav lihtne admin

Külastajatele küll hoomamatu, aga mulle kui haldajale väga mugav väle tööriist. Lohistad pilte kaustadesse, nimetad, mass-täägid jne. Kõik on läbi mõeldud ja mugav. Nipetnäpet saab ehk veel paremaks, aga patt on kurta.

Kokkuvõtteks

Ma olen ootamatult rahul. Arvasin, et olen jama otsas, aga sattusin kullatükile. 

Kõik pildid siin pildipangas on ka müügiks.

Aitäh et tulid ja head vaatamist!

Latest