KAUPOKALDA.COM PILDIPANK 5000 droonipilti arhitektuurist, linnadest ja maastikest.

Väike juhend ja õppevideo ohutusest algajale droonilennutajale, lisaks Lennuameti loa info

Igale Phantomi drooniga või üleüldse drooniga lendamist alustavale inimesele soovitatav videoklipp lennuohutusest, mille tegi Dji droonide evangelistina tuntud Maui (Hawaii saarestik) fotograaf Randy Jay Braun. Lisasin ka omalt poolt väikesed baasnõuanded.


Lisaks teine klipp sellest, miks droonid vahest minema lendavad ja kuidas seda vältida.


Lihtsad ja üldised põhitõed algajale minu poolt:

  • Hoia alati valvsust: kontrolli, et kõik akud oleksid laetud, droon kalibreeritud, et lendu tõustes on GPS lukk peal ning jälgi, kuhupoole on drooni nina.
  • Arvesta, et lennumasina puhul võib iga viga olla fataalne. Uljus on kerge tekkima ja siis on suur shanss, et jääd oma droonist ilma, loodetavasti kedagi vigastamata.
  • Hoia eemale inimestest, eriti massidest, antennidest, elektritraatidest ja muudest elektriväljadest, hoonetest ja ERITI lennuväljadest.
  • Ära lenda tugeva tuulega, üleval on tavaliselt tuul kordi tugevam ja viib su drooni minema, kui ületab kriitilise piiri. Näiteks mere kohal jälgi, et tuul poleks mere poole.
  • Kasuta vähemalt alguses propellerikaitseid, see kaitseb nii drooni kui inimesi ja objekte.
  • Alusta maandumist kohe, kui seade märku annab. Kui oled kaugemal, võiksid alustada naasmist ja maandumist juba varem, eriti kui kodutee on vastutuult. Aku tühjenedes on droonil jõudu üha vähem.
  • Ära roni kohe kaugele ja kõrgele, harjuta rahulikult lähedal, pigem kuni 30-50m kaugusel ja kõrgusel. Ära mine KUNAGI üle 150m kõrguse. Vähe sellest, et üle 150m ei tohi minna ilma Lennuameti eriloata, ohustad potentsiaalselt elusid, sest sealt alates võivad lennata lennukid ja helikopterid.
  • Eesti Lennuameti eeskirjad ja lennulubade taotluse info leiad siit. Saada täidetud ankeet ecaa@ecaa.ee  Ankeeti lisa ka kaart punkti ja koordinaatidega, mida saab näiteks Maa-ameti kaardiserverist print screeniga.

Latest