KAUPOKALDA.COM PILDIPANK 5000 droonipilti arhitektuurist, linnadest ja maastikest.

Suure-Jaani Tervisekoda

Suure-Jaani Tervisekoda
view photo in large

Suure-Jaani Tervisekoda

Telli või küsi infot

Failide hinnakiri

favoriteLisa korvi

Suure-Jaani Tervisekoda sündis soovist vastu seista väikelinnade tühjenemisele ja nende linnakeskmete elutuks muutumisele. Peamiseks uue hoone rajamise vajaduseks oli uue kooliujula puudumine. Lisaks ujulale koondati uude projekti kõik asutused, mis parasjagu otsisid omale uusi ruume (politsei, kiirabi, pere- ja hambaarstid).

Lennukalt mõtleva vallavolikogu peas sündis idee komplekshoonest, kus terviseteenused ning veekeskus liituvad ühtseks avalikuks asutuseks ning ristkasutavad üksteise ruume. Praktilistele ujulafunktsioonidele lisati laste- ja perebasseinid ning saunakompleks, et uus hoone annaks välja veekeskuse mõõdu ning töötaks ka linnasüdant elustava turismiatraktsioonina.

Veekeskuse rajamisel kaaluti mitmeid asukohti ning otsustati korraldada arhitektuurivõistlus. Võistlustingimuste koostamiseks kaasati väikelinnade probleemidega tuttav varasem Kuressaare linnaarhitekt Toomas Paaver. Koostöös hüljati vähematraktiivsed asukohad ning otsustati paigutada uus hoone Linna keskväljaku äärde tühjalt seisva tuletõrjedepoo ning laguneva seltsimaja kruntidele. Lähteülesandes olnud muinsuskaitse eritingimustega tagati torniga tuletõrjedepoo säilitamine uue hoone osana ning tuletõrje seltsimaja räästa ja harja joonte markeerimine.

Arhitektuurivõistluse võitis Arhitekt Must OÜ võistlustöö ’’Viies Aastaaeg’’. Võistlustöö keskendus Suure-Jaaniga külgneva Soomaa Rahvuspargi eriliste üleujutuste kajastamisele veekeskuse formaadis.

Loe edasi arhitekt Must kodulehelt.

Albumid

Märksõnad

Kuupäev

June 17, 2023

EXIF

Camera
FC4382
Focal length
19.35mm
Aperture
F/2.8
Exposure time
1/1250 sec
ISO
ISO 100

Formaat

4:3

Foto ID

#9857

File

kaupokalda-com-dji_20230617201518_0404_d-suure-jaani-tervisekoda.jpg

prev next

Märksõnad